تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

از نقطه نظر بنگاه توليدي پرداخت مزد بالاتر از سطح تعادلي، تنها در شرايطي ارزشمند می باشد كه بهره‌وري نهايي نيروي كار بزرگتر از هزينه نهايي افزايش مزد باشد. در سطح مزد كارا، بهره‌وري نهايي دقيقاً برابر هزينه نهايي می باشد. اين واقعيت كه مزد كارا بالاتر از سطح مزد تعادلي تعيين مي‌گردد بيانگر آن می باشد كه نيروي كار بيشتري تمايل به كار در اين سطح از مزد را دارند. در چنين شرايطي اين سطح مزد، تسويه كننده بازار نبوده و منجر به بيكاري غير ارادي مي‌گردد. در مجموع دو انتقاد عمده در مورد روش و روش شناسی آزمون مدل مزد كارا و كاربرد آن در دنياي واقعي مطرح می گردد:

  • اول آن‌كه غير ممكن می باشد كه مفاهيم انتزاعي[1] همانند انصاف[2]، قدرشناسي[3] و مفاهيم دیگر همانند کوشش و عدم تقارن اطلاعاتي را به صورت كمي محاسبه نمود.
  • دوم آنكه بسياري از مشاهدات به وسيله مدل‌هايي غير از مزد- كارا توضيح داده شده‌اند.

آرای[4] (1994)، در پژوهشی پراکندگی مزد میان صنایع سوئد را بر اساس نظریه مزد کارایی مورد مطالعه قرار می دهد. او بر اساس یک نظرسنجی، سطح زندگی سوئدی ها را در سالهای 1968 و 1974 و 1981 به عرصه پژوهش وارد می کند و حدود 6000 نفر را به گونه تصادفی برای مصاحبه انتخاب نمود. این نمونه شامل کارگران تمام وقت و پاره وقت غیر کشاورزی بین سنین 16 تا 64 سال بوده می باشد. پس از این انتخاب و به استثنای مشاهدات مفقوده، حدود سه هزار نظاره وجود داشته می باشد. وی نظرسنجی را به گونه ای طراحی کرده می باشد که به دست آوردن یک مقطع دو ساله از افراد با حدود دو هزار نظاره را امکان پذیر می سازد. وی داده های دهد و بالاخره طبق نتایج حاصل از مطالعه های وی ارتباط مثبت و معنی داری میان حق بیمه مزد صنعت با کاهش شغل های مستقل هست.

بیودری[5] (1994)، در پژوهش خود مدل گردش نیروی کار نظریه مزد- کارایی را طی سالهای 1979-  1985 بر اساس افراد در پژوهش طولی ملی کوهورت ( NSLY ) كه حداقل دو شغل تمام وقت (بيش از 30 ساعت در هفته) داشته اند، البته پس از آنكه دانشجوي تمام وقت به حساب نيايند، مورد آزمون قرار داد و برای این مقصود مدل رگرسیونی زیر را ارائه نمود :

که مزد را پس از ورود( پس از گذراندن دوره τ از جانب کارگر در یک جایگاه شغلی ) به عنوان ترکیبی خطی از مزد سطح اولیه ( ورود ) و مزد قبلی کارگر اظهار می کند که به عنوان تابعی از مورد استخدام همیشگی در نظر گرفته می باشد. تخمين معادله فوق نيازمند اطلاعاتي می باشد كه افراد را حداقل در دو شغل مد نظر قرار مي دهد. تحقيق طولي ملي كوهورت (NLSY) براي[1] Abstract notions

[2]Fairness

[3] Gratitude

[4] Mahmood Arai

[5] Paul Beaudry

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

مطالعه رفتار نظریه مزد – کارایی در بخش صنعت ایران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

مطالعه رفتار نظریه مزد – کارایی در بخش صنعت ایران

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه