دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران ایران 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

جايگاه «انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران» سخنرانی آقاي حسام الدين آشنا، مشاور محترم فرهنگي رييس جمهوري

درمورد «انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران»، آن هم درحالي که بيشتر از يک سال از وعده رييس جمهوري براي بازگشايي انجمن مي گذرد و آخرين نامه هيات مديره انجمن به آقاي حسن روحاني هنوز پاسخي دريافت نکرده می باشد، بيش از آنکه «تعجب برانگيز» و «غافلگيرانه» باشد، «نگران کننده» می باشد. زيرا اين سخنان از زبان يک مقام رسمي دولتي و به عنوان يک «برنامه» و «خبر» مطرح شده می باشد؛ نه صرفا اظهارنظر يا پيش بيني شخصي.  اما صرفنظر از اينکه برنامه هاي موردنظر ايشان به مرحله اجرايي خواهد رسيد يا اينکه اساسا پشتوانه و حمايت لازم در بدنه دولت براي تحقق آن هست يا خير، لازم می باشد به مقصود تبيين هرچه بيشتر موضوع، نکات زير را به ايشان و حاميان احتمالي«برنامه» آقاي حسام الدين آشنا يادآوري کنم.

1- نام تشکلي که در سال 1388 ساختمانش پلمب شده و فعاليتش به حالت تعليق درآمده «انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران» می باشد، بنابراين انجمني هم که قرار می باشد بازگشايي گردد نيز همان می باشد. آقاي روحاني هم وعده بازگشايي اين انجمن صنفي را داده اند. بنابراين سخنان ايشان مبني بر اينکه «ممکن می باشد اين اتفاق (بازگشايي) با اين اسم (انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران) رخ ندهد»، معنايي غیر از ايجاد يک انجمن جديد نخواهد داشت.  (عضو هيات مديره انجمن صنفي روزنامه نگاران  ، روزنامه شرق ، شماره 2073 به تاريخ 4/5/93، صفحه 1 (صفحه اول نويسنده: مسعود هوشمندرضوي)
2- آقاي آشنا گفته اند «اينکه جامعه روزنامه نگاران حق دارد که يک تشکل صنفي قدرتمند داشته باشد ، توسط اين دولت به رسميت شناخته شده می باشد.» بايد به ايشان يادآور گردید که قبلادولت چنين تشکل صنفي قدرتمندي را به رسميت شناخته می باشد. نام اين تشکل «انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران» با شماره ثبت «يک» می باشد. مضافا اينکه حق آزادي تشکل در اصل26 قانون اساسي به رسميت شناخته شده و نيازي به تنفيذ دوباره دولت ندارد.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف مشخص تحقيق: (شامل اهداف آرماني، کلی، اهداف ويژه و كاربردي):

هدف آرمانی و کلی

مطالعه و شناسایی جایگاه حقوقی انجمن صنفی روزنامه نگاران

اهداف ویژه و کاربردی

– مطالعه در نظر داشتن تشکیلات صنفی در جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران

– مطالعه تضمین حقوق و حمایتهای حرفه ای در جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران

– مطالعه  قابل انتقال بودن امتیازات نشریات در جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران ایران

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت PDF):

پایان نامه جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران ایران