عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :

ارزیابی آزمایشگاهی ترکیبات و اثرات آنتی اکسیدانی اسانس تجاری دارچین

تکه ای از متن پایان نامه :

ترتیاری بوتیل هیدروکینون[1] : TBHQدر ایالات متحده و بعضی کشورها مانند ایران مورد بهره گیری صنعتی قرار می گیرد (موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، 1364)، اما به دلیل فقدان اطلاعات کافی در مورد بی خطر بودن آن در کشورهای عضو بازار مشترک مجاز دانسته نشده می باشد. اخیراً کمیته بین المللی تخصصی مواد افزودنی[2] آنتی اکسیدان TBHQ را مورد ارزشیابی مجدد قرارداد و اظهار داشت که در شرایط In vivo شواهدی دال بر موتاژن بودن این ماده هست، با در نظر داشتن اینکه هیچ گونه مطالعه دراز مدت بر روی اثرات حاصل از این ماده وجود ندارد تنها نمی توان به نتایج مثبت حاصل از آزمایش بر روی موش صحرایی اکتفا نمود و آن را در مورد بشر هم تعمیم داد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

یا مدلهای توکوفرول دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بیشتری هستند. به وجودآمده می باشد، بهره گیری از آنتی اکسیدان های طبیعی در حال پیشرفت می باشد(پراکاش، 2001).

 

2-2-11-آنتي اكسيدان هاي طبيعي:

دارای ترکیبات پلی فنلی هستند، مهمترین آنتی اکسیدان های طبیعی توکوفرول می باشد که در حد وسیعی در مواد غذایی به خصوص روغن های گیاهی هست و در هنگام استخراج این روغن ها همراه با آن ها جدا می گردد.تعداد زیادی از ترکیبات موجود در بافت های گیاهی و حیوانی، به صورت ترکیبات سنتزی نیز در دسترس می باشند. این ترکیبات شامل توکوفرول ها، مشتقات اسید آسکوربیک و اسید سیتریک می باشد و اغلب به صورت مخلوط با هم یا سایر آنتی اکسیدان ها، برای بهره گیری از تاثیرات سینرژیستی آن ها بکار می طریقه.

بيشتر آنتي اكسيدان هاي طبيعي به استثنا توكوفرول تركيبات فنوليك مي باشند شامل گروه هاي استخلافي فعال ارتو[3] در حاليكه آنتي اكسيدان هاي مصنوعي غیر از گالاتما بصورت استخلاف پارا[4]  مي باشد. (فاطمی، 1378؛ نیک آور و ابوالحسنی، 2009؛ پراکاش، 2001).

 

2-2-11-1-ترکیبات فنولیک:

اصطلاح تركيبات فنوليك شامل شمار زيادي از محصولات گياهي ثانويه با ساختار و اثر شيميايي متفاوت در طيف وسيعي از تركيبات ساده تا تركيبات پلي سريزه مي گردد خيلي از خواص

 

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه