عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه رفتار مهاربندهای کمانش تاب ضربدري شكل

تکه ای از متن پایان نامه :

  

به اين دليل كه اگر میراگر شكسته گردد زوال نيرو به گونه مؤثر درسازه انجام نمي‌گردد و قابها كه در اتصالات آسيب‌پذير هستند ممكن می باشد تحمل افزايش نيروي جانبي نداشته باشند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

1‌.1‌.1‌.1‌                    مشخصات مدل هاي مورد مطالعه و بارگذاری آنها

يك پلان مربع شكل، به طول ١٥ متر كه در هر راستا داراي سه قاب مي‌باشد انتخاب گرديده و سيستم مهاربندي در هر دو راستا در دهانه‌هاي كناري فرض شده‌می باشد. ارتفاع هر طبق2.3 متر مي‌باشد و دهانة باربر ٥ متر و فاصله قابها نيز ٥ متر لحاظ شده می باشد. در اين مدلها، مهاربند در دهانة مياني قرار داده شده‌می باشد. مهاربندهاي ضربدري، تك قطري در ساختمانهاي4 -6- 8- 10- 12 طبقه مورد بهره گیری قرار گرفته‌اند. محل احداث پروژه تهران و خاك زمين از نوع II فرض گردید. جهت بارگذاري ساختمانها از استاندارد519[32] و ويرايش دوم استاندارد2800 بهره گیری  شده‌می باشد. بار مرده طبقات با فرض سقف تيرچه بلوك و حائل‌هاي داخلي بصورت تيغهcm 10با آجر سفال براي طبقات ۶۵۰ كيلوگرم بر مترمربع مي‌باشد. كاربري ساختمانها مسكوني در نظر گرفته و بارزنده 200كيلوگرم بر مترمربع مقصود شده. [30]

1‌.1‌.1‌.2‌                      نتايج تحليل بار فزاينده

با بهره گیری از اين روش مناسب و دقيق مي‌توان اطلاعات ارزشمندي را بدست آورد كه به كمك آناليزهاي استاتيكي يا ديناميكي نمي‌توان به آنها دست يافت. موارد زير را به عنوان نمونه از مزاياي اين روش مي‌توان برشمرد:

۱ تعيين قسمت‌هاي بحراني، كه در آنها انتظار مي‌رود نياز شكل‌پذيري زياد بوده و باعث تمركز نيرو  بر روي اتصالات گردد.

۲ بدست آوردن حد نهائي و نسبي شرايط المان‌هاي سازه‌اي، شرايط اتصالات، سختي غيرسازه‌اي و شرايط پي[33]

در اين بخش یک نمونه از نمودار مربوط به برش پايه در برابر تغيير مکان بام آورده شده. منحنی آورده شده در دو قسمت يکی مربوط به مدل‌سازی مهاربندی معمولی و ديگری مربوط به مدل مهاربندی مقاوم در برابر کمانش می‌باشد. مدل رفتاری اعضاء برای مهاربندهای معمولی، مدل پس‌کمانشJain [34]می‌باشد.

     بدين ترتيب که عضو پس از کمانش مقاومت و سختی خود را از دست می‌دهد. اما در مدل اعضاء مقاوم در برابر کمانش مقاومت عضو کاهش نمی‌يابد و سختی آن نيز با در نظر داشتن سخت شدگی کرنشی کاهش می‌يابد. در اين منحنی خط ممتد که با علامت 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

مطالعه رفتار مهاربندهای کمانش تاب ضربدري شكل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

مطالعه رفتار مهاربندهای کمانش تاب ضربدري شكل

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه