تکه ای از متن پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

“متصدی حمل ونقل مسئول خساراتی می باشد که در صورت انهدام یا مفقود شدن یا صدمه به لوازم شخصی ثبت شده وارد می گردد، مشروط بر اینکه واقعه موجد خسارت حین حمل هوایی رخ داده باشد”.

باشد مثل اینکه کالای شکسته شده یا البسه و پوشاک به روغن آغشته شده باشند. در این صورت خسارت این اجناس نیز پس از ارزیابی میزان خسارت توسط کارشناس پرداخت می گردد.

2- پرداخت خسارت ویژه

در مواردی ممکن می باشد مسافر، ارزش ویژه ای برای لوازم شخصی خود قائل باشد. بدین مقصود لازم می باشد این موضوع را به شرکت هواپیمایی اطلاع دهد. بند 5 از ماده 9 شرایط لوازم شخصی اتحادیه یاتا مندرج در بلیت مسافر این حق را به شرکت های هواپیمایی عضو می دهد تا از پذیرش وسایل قیمتی مسافر در قالب لوازم شخصی خودداری نمایند. راهکار حمل چنین وسایلی آن می باشد که به عنوان کالا و از طریق صدور بارنامه و اعلام ارزش ویژه انجام شوند.

مسافر بایستی ضمن تحویل کالای ارزشمند خود به شرکت اظهارنامه خاصی را تکمیل و ارزش کالا را مشخص نماید. پس از تحویل محموله به شرکت و تکمیل اظهارنامه هر گونه نقص عیب یا صدمه ای که به کالا وارد گردد یا اگر کالا به گونه کلی تلف شده یا مفقود گردد. شرکت مطابق ارزش اعلامی مسافر خسارت پرداخت خواهد نمود، مگر آنکه شرکت هواپیمایی ثابت کند که ارزش اعلام شده برای محموله از قیمت واقعی آن به هنگام تحویل در مقصد بیشتر بوده می باشد. بند 2 (الف) ماده 11 پیمان ورشو اصلاحی در این مورد چنین مقرر می دارد:

“در مورد حمل لوازم شخصی ثبت شده و یا کالا مسئولیت متصدی حمل ونقل محدود به مبلغ 250 فرانک برای هر کیلوگرم می باشد مگر آنکه مسافر یا فرستنده کالا هنگام تحویل محموله به متصدی حمل و نقل یک اظهارنامه مخصوص دائر به میزان ارزش لوازم شخصی و کالا به هنگام تحویل در مقصد تنظیم نموده و در صورت لزوم مخارج اضافی را پرداخته باشد”.

در این صورت متصدی حمل ونقل مسئول پرداخت مبلغی معادل مبلغ اظهار شده می باشد، مگر اینکه ثابت گردد مبلغ مذکور از حق واقعی فرستند محموله به هنگام تحویل در مقصد بیشتر می باشد.

ارزش بسته یا بخش تخریب شده به نحوی می باشد که بدون آن مقدار باقی مانده فاقد هر گونه ارزش شده یا مقدار باقی مانده به قدری کاهش ارزش پیدا نموده که در حکم تلف می باشد در این صورت شرکت هواپیمایی بایستی بابت چنین زیانی قیمت کل محموله را به زیان دیده بازگرداند (4250=250×17)

ب:وسایل همراه مسافر

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مطالعه جایگاه ونقش حقوق بشر دوستانه در اسلام و اسناد بین المللی 

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت پی دی اف):

پایان نامه مطالعه مسئولیت مدنی و چگونگی تعیین سبب مسئول در سوانح هوایی

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه