عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :

مطالعه ارتباط توسعه اقتصادی و بازده سرمایه گذاری بنگاه‌ها

تکه ای از متن پایان نامه :

-9 ابزار گردآوري داده ها

در پيمايش­هاي اجتماعي شيوه­هاي گوناگوني براي گردآوري داده­ها و اطلاعات بهره گیری مي­گردد، مانند پرسشنامه، پرسشنامه پستي، مصاحبه، مصاحبه رودررو، مصاحبه تلفني و نظاره. در اين مطالعه براي گردآوري داده­ها از پرسشنامه بهره گیری شده می باشد. پرسشنامه مجموعه اي از گويه‌هاست كه پاسخ دهنده با ملاحضه ي آنها پاسخ لازم را ارائه مي‌دهد. اين پاسخ، داده‌هاي مورد نياز پژوهشگر را تشكيل مي‌دهد. سوال هاي پرسشنامه را نوعي محرك پاسخ مي توان محسوب كرد. از طريق سوالات پرسشنامه مي‌توان، دانش، علايق، توجه و عقايد فرد را مورد ارزيابي قرار داد و به تجربيات قبلي او پي‌برد و به آن چیز که در حال حاضر انجام مي‌دهد آگاهي يافت(سرمد و همکاران، 1390).

در این پژوهش به مقصود جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز برای مطالعه وضعیت متغیرهای پژوهش و همچنین برای تجزیه و تحلیل سوالات پژوهش از ابزار پرسشنامه بهره گیری شده می باشد.

پرسشنامه این پژوهش، شامل 25 سوال پنج گزینه‌ای می‌باشد که به کمک آنها می‌توان متغیرهای پژوهش را اندازه‌گیری نمود و درستی سوالات پژوهش را مطالعه نمود.15 سوال مربوط به متغیرهای درآمد سرانه ، بهره وری و نرخ بيکاري و 10 سوال در مورد فناوري اطلاعات می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: