تکه ای از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

دچار بحران مالي مي گردد كه نتواند اصل و فرع بده ي هاي خود را در موعد مقرر بپردازد (به گونه كلي نتواند، طبق مفاد قرارداد اقدام كند ) به عبارت ديگر، اگر شركتي اوراق قرضه منتشر كند، متعهد شده می باشد كه از محل سودهاي نامعلوم آينده، هزينه بهره ثابتي را بپردازد . اين اقدام باعث افزايش درجه ريسك و بازده سهامداران شركت خواهد گردید . نرخ بازده سرمايه گذاري شركت بايد بيش از نرخ بهره اوراق قرضه باشد تا مقدار سود هر سهم شركت كاهش نيابد(نوو ريموند ،1380).

قابليت نقدشوندگي يك محصول مالي نيز بر ريسك سرمايه گذاري در آن محصول تاثيرگذار می باشد . قابليت نقدشوندگي يك محصول مالي به معناي امكان فروش سريع آن می باشد . هرچه بتوان يك محصول مالي را سريعتر و با هزينه كمتري به فروش رساند قابليت نقدينگي آن بيشتر و ريسك سرمايه گذاري در باشد، مي تواند تنوع بيشتري ايجاد كند و اين برعملكرد صندوق اثرگذار مي باشد. در اين تحقيق، همچنين پيشينه مديريت  كه همان سوابق مدير سبد و رشته تحصيلي وي مي باشد، بر بازده صندوق اثرگذار بوده می باشد. در اين تحقيق سابقه صندوق بر بازده آن تاثيري نداشته می باشد.

سعيدي و مقدسيان (1389) تحقيقي در خصوص عملكرد صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري در بورس اوراق بهادار تهران انجام دادند و دريافتند كه بين بازده بازار و بازده صندوق هاي سرمايه گذاري پس از انجام تعديلات مربوط به ريسك، تفاوت معنيدار وجود ندارد.

البداوی و کرامتی(1383) در تحقیقی با عنوان مدل سنجش تاثیر فناوری اطلاعات برای افزایش بهره وری سازمانی و مطالعه تأثیر سرمایه های مکمل ، علت عدم توفیق سازمانها در افزایش بهره وری ناشی از بکارگیری فناوری اطلاعات را عدم توجه آنها به سرمایه گذاریهای سازمانی مکمل، در کنار سرمایه گذاری روی فناوری اطلاعات دانسته و مدلی را برای نخوه تاثیر فناوری اطلاعات بر ارتقای بهره وری پیشنهاد می کند.

فتحي (1386) و فتحي و همکاران  (1386) در بررسي عواملي که سبب پراکندگي بازدهي فناوري اطلاعات درسطح بنگاه‌ها مي‌گردد، 21 عامل را مطالعه و 31 عامل را تأييد کردند. توسعه اقتصادي کشورها که بر اساس تقسيم کشورها به کشورهاي توسعه يافته و در حال توسع

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه