شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :

تاثیر سیاست خارجی  ایران در دولت نهم بر سیاست های منطقه ای اسرائیل

تکه ای از متن پایان نامه :

بلاکستون در سال 1891 میلادی با انتشار کتاب خود با نام “مسیح می آید” به برقراری پیوند محکم میان مسیحیان صهیونیسم و یهودیان صهیونیست که تازه شروع به فعالیت کرده بودند؛ مبادرت نمود.

تشکیلات مخفی یهود طی سالیان متمادی فعالیت می نمود و زمینه سازی های فراوانی در این زمینه انجام داده بود. «مثلا یکی از رهبران یهود به نام “پینسکر” کتابی به عنوان “خودمختاری” نوشت که در آن بر ضرورت انسجام و تشکل یهودیان سراسر دنیا تاکید نمود و ریشه تمام معضلات قوم یهود را در نداشتن وطن دانست. اوراه چاره را تجمع یهودیان در یک محدوده ی جغرافیایی و متشکل شدن آن ها تحت عنوان یک ملت ارزیابی نمود و براساس ترویج نظرات “پینسکر”، “جمعیت عشاق صهیون” در سال 1884 اعلام موجودیت نمود.

جمعیت عشاق صهیون اهداف خود را به توضیح ذیل عنوان نمود:

  • احیای زبان عبری

  • دعوت از یهودیان برای مهاجرت به ارض موعود(فلسطین)

  • برنامه ریزی برای تملک و خرید اراضی در فلسطین

توجهی به دربار عثمانی بپردازد. این درخواست از سوی سلطان عبدالحمید رد گردید.

مقاومت سلطان عبدالحمید در برابر مطالبات نامشروع صهیونیست هادر سال 1901 باعث گردید که او تحت فشارهای گسترده ی دولت های اروپایی به ویژه انگلستان و تشکل های فراماسونری که در آن وقت نفوذ زیادی در دولت عثمانی داشتند، از خلافت عزل گردید.

عبدالحمید طی نامه ای به یکی از مراجع بزرگ آن وقت چنین می نویسد: «من از خلافت اسلامی کناره نگرفتم مگر به دلیل فشار و تهدیدات مختلف، زیرا اروپاییان و جریان های یهودی و صهیونیستی به ویژه روسای جمعیت اتحاد معروف به “جوت تورات” اصرار داشتند که من با تاسیس یک وطن قومی یهودی در سرزمین مقدس فلسطین موافقت نمایم، من علی رغم اصرار آن ها این مساله رال رد کردم. سرانجام آنان وعده ی صد و پنجاه لیره ی انگلیس را دادند و من ضمن رد آن، جواب قاطعی به این توضیح برایشان فرستادم: اگر علاوه بر صد و پنجاه لیره ی انگلیس دنیایی پر از طلا به من بدهید درخواست شما را بدون شک نخواهم پذیرفت. من بیش از سی سال به مملکت

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر سیاست خارجی ایران در دولت نهم بر سیاست های منطقه ای اسرائیل