دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران ایران 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

– جاي‌ كار سياسي‌در حزب‌می باشد ‌نه‌ انجمن‌صنفي

متاسفانه انجمنهای صنفی گاهی می آیند و بحث سیاسی را پیگیری می کنند و به طرفداری سیاسی دست

می زنند، اگر در کشور احزاب قوی وجود داشته باشد این اتفاق در صنف روزنامه نگاران رخ نخواهد داد اما حالا که حزب قوی وجود ندارد صنوف مختلف کارکرد حزب را می گیرند و فعالیتهای سیاسی را ادامه می دهند البته این موضوع تا حدودی اشکالی ندارد اما در صورت تاکید زیاد بر پیگیری منافع احزاب توسط رسانه ها وظيفه اصلي صنف فراموش مي گردد.

معروف شدن در هر صنفي راه و روش خاص خود را مي طلبد، بازاري ها اگر خوش قول باشند، وكلا اگر كاربلد باشند، معلمان اگر روش تدريس متفاوتي داشته باشند و …

 

اما متاسفانه شهرت براي بعضی روزنامه نگاران در جامعه بين الملل يك راه دارد، سياسي كاري و قرار گرفتن در جناح خاص!! همين كارها آنقدر ادامه داشت تا انجمن صنفي روزنامه نگاران كه از آن چيزي غیر از نامش باقي نمانده بود تعطيل گردید.

انجمني كه همه روزنامه نگاران از افراد اصولگرا و اصلاح طلب و فرهنگي و سياسي با آن احساس راحتي نمي كردند و نمي دانستند اعضاي آن را چه كساني برگزيده اند حالا مجددا زمزمه باز شدن یک نظام صنفي نه سیاسی شكل گرفته و قرار می باشد اينبار همه چيز با اصلاح اساسنامه و برگزاري انتخابات شروع گردد،

بر همين اساس در اين گزارش با نماينده يك روزنامه دولتي يك روزنامه خصوصي، يك نماينده كمیسيون فرهنگي و يك عضو كميسيون حقوقي و قضایی براي بررسي تمامي زواياي اين نظام صنفي جديد همكلام شديم: برخي از افراد انجمن صنفي ساختار نظام را قبول نداشتند. (سایت خط خبر ، کد خبر 237464سال 1392، ورود به مسایل سیاسی کار اصناف نیست )

16-2- گفتگوی محمد باقری نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس شوراي اسلامي با  خط خبر مي گويد:

نهادهای صنفی برای این شکل می گیرند که معضلات صنفی خود را پیگیری کنند بر همین اساس فلسفه وجودی این نظام ها قبل از به وجود آمدن مشخص می باشد.

وي ادامه داد: اما در نظر داشتن این نکته ضروری می باشد  افرادی که در این نظامهای صنفی فعالیت می کنند بایستی ساختار نظام جمهوری اسلامی را قبول داشته باشند قبلا در بعضی موارد دیده شده بود افرادی که در نظام صنفی روزنامه نگاران فعالیت می کردند ساختار را قبول نداشتند.

نماینده مردم بناب در مجلس نهم اضافه مي كند:  نظام صنفی بایستی قانون و انتخابات خاص خود را داشته باشد و تابع ساختار کشور باشد. اعضاي انجمن صنفی روزنامه نگاران اگر بخواهند مسائل ساختار شکنانه‌ای را که به آنها مربوط نمی گردد را اظهار کنند هم برای مجموعه مشکل ساز خواهند بود و هم خودشان به مانع بر می خورند و در ادامه قادر نخواهند بود معضلات صنفی خود را هم دنبال کنند.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف مشخص تحقيق: (شامل اهداف آرماني، کلی، اهداف ويژه و كاربردي):

هدف آرمانی و کلی

مطالعه و شناسایی جایگاه حقوقی انجمن صنفی روزنامه نگاران

اهداف ویژه و کاربردی

– مطالعه در نظر داشتن تشکیلات صنفی در جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران

– مطالعه تضمین حقوق و حمایتهای حرفه ای در جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران

– مطالعه  قابل انتقال بودن امتیازات نشریات در جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران ایران

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت PDF):

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

پایان نامه جایگاه حقوقی انجمن های صنفی روزنامه نگاران ایران