دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه مشترکات اعتقادی و سیاسی بنی امیه و وهابیت 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

تکه ای از متن پایان نامه :

 

تعریف مسأله

فرقه وهابیت یکی از فرقه های نوظهور با عقبه ای از دوران یهود و بنی أمیه می‌باشد که امروزه اندیشه و افکار آنان دامن بسیاری از جوانان خام و بی تجربه را فراگرفته می باشد. فلسفه پیدایش وهابیت، احیاء سنت دودمان بنی‌امیه بوده می باشد، وهابیت به وجود آمده‌اند تا شعار بنی‌امیه را بتوانند در جامعه، احیاء کنند.تا آنجا که حتی به گونه مثال نخستین کسی که سنت پیامبرk را در خصوص انگشتر به دست راست کردن، بدعت گذاشت، معاویه بود و او در مخالفت با پیامبر این بدعت را گذاشت و الان سلفی ها یا انگشتر به دست نمی کنند یا در دست چپ خود می‌کنند. یا در نماز بسم الله گفته نمی گردد یا بسیار آرام گفته می گردد و این را نیز معاویه بنا نهاد زیرا که حضرت علیg با جهر 2) کتاب تاریخ مدینةدمشق ابن عساکر

کتاب تاریخ مدینة دمشق و اخبارها و اخبار من حلّها، این کتاب در اصل پانصد و هفتاد جزء بود و نسخه جدید آن در هشتصد جزءبه چاپ رسیده که به تشریح تاریخ بنی امیه می‌پردازد.

3) «مفاهیم یجب أن تصحّح» (مفاهیمى که بایستی اصلاح گردد)

یوسف بن علوى کتاب «مفاهیم یجب أن تصحّح» را در نقد افکار و عقاید آن ها نوشت. او با لحنى مؤدّبانه و عالمانه (همان گونه که از نام کتاب پیداست) به نقد مهم ترین پایه هاى فکرى این گروه تندرو پرداخت و در همه جا بر آیات قرآن و احادیث پیغمبر اکرمk از منابع معتبر اهل سنّت تکیه نمود و به کتاب ها و منابعى استناد جست که وهّابى هاى تندرو نیز قادر بر انکار آن نبودند.

او به عنوان این که یک سلسله مفاهیم در مغز این گروه می باشد که سبب تکفیر بسیارى از مسلمانان و اباحه نفوس و اموال آن ها شده و رشته وحدت را گسسته می باشد، و بایستی این مفاهیم اصلاح گردد به میدان آمد، و به خوبى از عهده کار برآمد.

اما آن چیز که این پژوهش را از باقی تحقیقات در این زمینه ممتاز می ‌کند پرداختن به اشتراکات ومتشابهات وهابیت وبنی امیه به صورت مستقل در این پژوهش ونقدآنهابا استناد به روایات اهل سنت و تشیع با روی نمود عالمانه با بهره گیری از این منابع می‌باشد.

ضرورت پژوهش

از آنجا که فرقه ی وهابیت با معرفی کردن خود به عنوان اهل سنت یا شاخه ای از این مذهب خواهان فتنه انگیزی میان شیعه و اهل سنت می‌باشند ضروری می‌نماید که عقاید و أفکار آنان که بر گرفته از دوران یهود و بنی أمیه می‌باشد، شناسایی گردد و به مقابله با افکار پلید آنها اقدام گردد تا موجبات خدشه دار ساختن وجهه أهل سنت نگردند و جوانان را نیز منحرف نسازند.

هدف پژوهش

معرفی فرقه های وهابیت و اظهار آراء و دیدگاههای آنان و وجوه اشتراک و اختلاف عقاید آنان با اهل سنت به مقصود تمییز دادن آنان از اهل سنت، و نیز مطالعه منشأ پیدایش این افکار و عقاید به هدف دوری از دام فتنه وهابیت از اهداف این پژوهش بشمار می‌آید.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

 پایان نامه مطالعه مشترکات اعتقادی و سیاسی بنی امیه و وهابیت

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت پی دی اف):

پایان نامه مطالعه مشترکات اعتقادی و سیاسی بنی امیه و وهابیت

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه