دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه مسئولیت مدنی و چگونگی تعیین سبب مسئول در سوانح هوایی 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

داشته  و متصدی حمل ، خدمات حمل و نقل  مسافر را به یا ازآن کشور  با هواپیمای خود یا  با  هواپیمای متصدی  دیگری که  با  وی موافقتنامه  تجاری دارد  انجام  می دهد .

2:بعضی مفاهیم واصطلاحات کنوانسیون  ورشو و پروتکل های  اصلاحی آن  در مرحله  تفسیر و اجرا  موجب  ایجاد رویه های متفاوت شده می باشد  از آن جمله می توان  به مفاهیمی نظیر صدمه جسمانی ، تخلف عمدی و حادثه تصریح نمود. برای مثال ، بارها  در دادگاه  ها  این  سئوال  مطرح  بوده می باشد که  آیا خسارات  تنبیهی  هم  قابل  مطالبه  هستند یا  نه  ؟ هرچنداین  معضلات حل  نشد اما حداقل  در مواردی موضع  نمایندگان   دولتها  مشخص گردید .  برای مثال،  مطابق ماده  17 کنوانسیون  ورشو، متصدی  حمل  و نقل  مسئول  خساراتی  می باشد  که  در صورت   فوت یا جرح وآسیب بدنی  متوجه  مسافر می گردد.  مشروط بر اینکه  حادثه  موجد خسارات  در داخل  هواپیما و یا حین  عملیات پیاده  یا سوار  شدن  رخ  داده  باشد.  آیا  آسیب بدنی ، خسارات  روحی  و روانی را هم  در برمی گیرد  ؟ تعداد بسیار  کمی از دادگاه  ها   به  این  سئوال  جواب مثبت  داده  اند  و غالب دادگاه  ها  به  این نتیجه  رسیده  اند  که  منطور تدیون کنندگان  کنوانسیون ورشو این  بوده  می باشد  که  با توجه  به وضعیت  صنعت  هواپیمایی در آن  زمان  و نیاز  به  طرفداری  از متصدیان  حمل و نقل ، فقط خسارات  بدنی قابل جبران  بوده ، خسارات  معنوی قابل  جبران  نباشد[1].

در کنفرانس دیپلیماتیکی که به مقصود مطالعه کنوانسیون مونترال از 10 تا  28 می 1999 در مونترال تشکیل شده بود. بیش از پانصد نفر از نمایندگان کشور ها از 121 کشور برای مطالعه و بحث و تبادل  قرار گرفت  و تابه حال  اجرا  می  گردد  با توجه  به  مزایای اظهار  شده  در خصوص الحاق  به  کنوانسیون مونترال 1999 و ناکارآمدی کنوانسیون ورشو با  در نظر داشتن مرور زمان از تاریخ  تصویب؛ امید می باشد  که  کشور عزیزمان مقررات  کنوانسیون  مونترال را جایگزین  مقررات  کنوانسیون ورشو نموده تاعلاوه بر تغییر حدود وظایف و اختیارات موسسات  حمل و نقل  با  در نظر داشتن انتظارات امروزی مسافران ؛شاهد رفاه  و امنیت خاطر بیشتر مسافران در سفرهای  هوایی باشیم .

 

[1] . منصور جباری،حقوق حمل و نقل بین المللی هوایی،چاپ اول،پاییز1390 ص41 و42

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

 پایان نامه مطالعه مسئولیت مدنی و چگونگی تعیین سبب مسئول در سوانح هوایی

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت پی دی اف):

پایان نامه مطالعه مسئولیت مدنی و چگونگی تعیین سبب مسئول در سوانح هوایی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه