دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : راهکارهای غیرکیفری پیشگیری از جرم در حقوق اسلامی 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

1- جرم شناسی به عنوان علمی مرکب جنبه عملی دارد.

2- علت وجودی جرم شناسی، ایجاد اصلاحات و تحول در حقوق جزا و فراهم کردن زمینه اصلاح و درمان و پیشگیری از وقوع جرم می باشد.

3- جرم شناسی نه عام می باشد نه خاص، یعنی جرم شناسی از علومی می باشد که بین عام و خاص در حرکت و جنبش می باشند پزشک برای اینکه بتواند راه درمان بیماری را پیدا کند بیماران را به صورت فردی معاینه، عکسبرداری و آزمایش می کند. سپس این نتایج آزمایش و معاینه را در آزمایشگاه خود مورد مطالعه و مطالعه قرار داده، از دل آنها نتایج دارویی و درمانی پیدا می کند. این درمان را نسبت به همه کسانی که این بیماری را دارند تجویز و اعمال می کند در جرم شناسی، کلینیک جرم، یعنی سازمان زندانها می باشد در این سازمان اداره پذیرش و تشخیص تأثیر معاینه و آزمایش را انجام می دهند، نهادی به نام شورای طبقه بندی زندانیان هست که بر اساس پرونده شخصیت محکومین را به مراکز مختلف موجود در داخل زندانها اعزام می نماید. هدف از این کار آن می باشد که بعد از اتمام دوران حبس، زندانی، اصلاح شده از زندان بیرون برود.

4- علوم مرکب در کنار مفاهیم علمی دارای مفاهیم ارزشی نیز می باشند. در پزشکی سلامتی، بیماری و شفا هست محدوده این مفاهیم مشخص نیست کسی که خود را شفا یافته تلقی می کند، چه بسا بیماریهای عدیده ای داشته باشد. این امر در مورد جرم شناسی نیز صادق می باشد. مسائلی زیرا حق و ناحق، مسئولیت، جرم، مجازات اگر چه در قانون آمده اند اما از دید هر کسی متفاوت می باشد مجازات از نظر یک نفر ممکن می باشد تنبیه باشد از نظر دیگری ممکن می باشد تنبیه نباشد.

5- علوم مرکب تحت حاکمیت سلوک اخلاقی قرار دارند به عنوان مثال پزشکان بر اساس سوگند بقران متعهد می شوند که به هنگام درمان بیمار به او ضرر نزنند در جرم شناسی عقیده خاصی می شوند؟ در یک جمله در این جرم شناسی فرآیند تصمیم گیری و ارتکاب جرم با در نظر داشتن عوامل خرد شخصی و فردی مورد توجه قرار می گیرد.

بند دوم: جرم شناسی کاربردی

جرم شناسی جنبه کاربردی نیز دارد. آن تئوریها و اصولی که از نظاره و مطالعات میدانی و از آمار جنایی به دست آمده در مرحله ای مورد بهره گیری قرار می گیرد. جرم شناسی کاربردی نیز دارای طبقه بندی می باشد. عده ای عقیده دارند که جرم شناسی کاربردی همان جرم شناسی بالینی می باشد عده ای دیگر عقیده دارند که جرم شناسی کاربردی سه شاخه دارد که یک شاخه آن بالینی می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

جرم شناسی کاربردی یا عملی عبارت می باشد از مطالعه عملی کارآیی و ارزش وسایل و امکانات مبارزه علیه بزهکاری.

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

 پایان نامه ارشد – راهکارهای غیرکیفری پیشگیری از جرم در حقوق اسلامی – سایت دی فایل – سایت دی فایل

 

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت پی دی اف):

پایان نامه ارشد – راهکارهای غیرکیفری پیشگیری از جرم در حقوق اسلامی – سایت دی فایل – سایت دی فایل

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه