تاثیر سیاست خارجی  ایران در دولت نهم بر سیاست های منطقه ای اسرائیل

تکه ای از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

ارتباط یهودیان با ایران را اظهار می کنیم و بعد عملکرد حکومت ایران را یررسی می نماییم.

حضور یهودیان در ایران را می توان در سه مقطع زمانی تقسیم بندی نمود:

الف) یهودیان ساکن ایران زمین که حضورشان از سالیان بسیار دور، و به دوره ی کوروش پادشاه هخامنشی باز می گردد. این مورد به صورت کامل در بخش چگونگی تشکیل رژیم صهیونیستی مورد مطالعه قرار گرفت.

ب) یهودیانی که قبل از جنگ جهانی اول از آلمان و هلند به ایران مهاجرت کرده بودند.

ج) یهودیانی که بعد از جنگ اعراب و اسرائیل در سال 1948 از بغداد و بصره به ایران فرار کردند و در استان خوزستان ساکن شدند و در آن جا به مقامات مهاجرت یهودی (آژانس یهود) در تهران معرفی شدند تا ترتیب مهاجرت آن ها به اسرائیل داده گردد.

البته نوع دیگری ارتباط بین ایرانیان و سرزمین فلسطین وجود داشت که مربوط به پیروان فرقه ی ضاله ی بهاییت می باشد. بهاییان که ریشه در بابیت دارند (بابیت نیز ریشه در شیخیه دارد) گروهی انحرافی از تشیع محسوب می شوند که انگلیس و روسیه  ی تزاری در تقویت و طرفداری از این فرقه ی ضاله تأثیر عمده ای داشتند، دلیل ارتباط بهاییان با فلسطین وجود مقبره ی حسینعلی نوری (بهاء الله) در این سرزمین می باشد. مطالعه ارتباط فراماسونری بهایت و صهیونیسم خود می تواند موضوع نوشته های بسیاری قرار گیرد که تفصیل بیشتر در این مورد موجب دوری از مبحث اصلی می گردد.

ایران در آمریکا و نماینده ی دایم ایران در سازمان ملل، نصرالله انتظام، اعلام نمود که با طرح تقسیم فلسطین مخالف می باشد چراکه در دیدگاه ایران هرگونه تقسیم فلسطین منجر به آتش افروزی در خاورمیانه خواهد بود. کشور های عربی از این موضع ایران ابراز خشنودی نمودند هر چند که این خوشحالی اعراب چندان ادامه پیدا نکرد زیرا در 23 اسفندماه 1328 هجری شمسی (1950 م) محمد ساعد مراغه ای نخست وزیر وقت ایران اعلامیه ای به این توضیح منتشر ساخت: «پس از استقلال دولت اسرائیل و به رسمیت شناختن ان از طرف سازمان ملل متحد، دولت ایران برای اتباع ایرانی در فلسطین که در نتیجه ی جنگ خسارات زیادی متحمل شده بودند، آقای عباس صیقل را به عنوان نماینده

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر سیاست خارجی ایران در دولت نهم بر سیاست های منطقه ای اسرائیل