تکه ای از متن پایان نامه :

 

  • قیمت کمتری می باشد.
  • قابلیت بازیافت.
  • عدم نیاز به پخت و آمیزه سازی کمتر.
  • قابلیت کنترل خواص با تغییر نسبت اجزا.

شکل ‏1‑12: فرآیند تولید محصول از الاستومر گرما نرم در مقایسه با فرآیند تولید برای یک الاستومر گرما سخت ]31[.

معایب الاستومر های گرما نرم عبارت اند از :

نرم شدن در دمای بالا؛ این ویژگی باعث محدود شدن دامنه ی مصرف الاستومر های گرما نرم به دماهای پایین تر از دمای ذوبشان می گردد. اما الاستومر های پخت شده در دماهای بالا نیز می توانند مورد بهره گیری موجود را می تواند به همراه داشته باشد.

با در نظر داشتن حجم گسترده بهره گیری از کامپوزیت های معمولی در داخل کشور و با عنایت به حجم بالای تولید پلیمر ها در سال های آتی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و لزوم افزایش کاربری این پلیمر ها، تولید نانو کامپوزیت های پلیمری یکی از مناسب ترین راه های پاسخ گویی به نیاز بازار و بهبود خواص و گسترش دامنه کاربرد پلیمر های داخلی می باشد. در حال حاضر، میزان مصرف کل آمیزه های پلیمری در داخل کشور حدود صد و پنجاه هزار تن در سال می باشد که بخشی از آن، از طریق واردات از کشورهایی مثل هلند، ایتالیا، تایوان، سوئد، آلمان و بخش دیگر به وسیله تولید کنندگان داخلی تامین می گردد. این آمیزه ها اکثرا در صنایع خودرو، لوازم خانگی و اداری و لاستیک سازی مورد بهره گیری قرار می گیرند. با در نظر داشتن خواص برتر نانو کامپوزیت های پلیمری در مقایسه با آمیزه های معمولی پلیمری و با عنایت به طریقه نزولی قیمت جهانی نانو ذرات و در نتیجه امکان رقابت این محصولات از نظر قیمت، انتظار می رود با تولید نانو کامپوزیت ها در داخل کشور بتوان آن ها را جایگزین بخش عمده ای از آمیزه های معمولی پلیمری نمود.

روش های متعددی برای دسته بندی نانو کامپوزیت های پلیمری هست. یکی از این روش ها، تقسیم بندی بر اساس تعداد ابعاد ذره پراکنده در مقیاس نانو شده می باشد. دسته اول تنها دارای یک بعد در اندازه نانو می باشند. در نتیجه شکل آن ها دیسک مانند می باشد. اگر دو بعد از ذره ی نانو در مقیاس نانو متری باشد، به آن ها نانو ذرات دو بعدی می گویند که دارای ساختاری کشیده می باشند. نانو تیوب ها و نانو لیف ها در این دسته قرار می گیرند. دسته سوم ذرات نانو دارای مقیاس نانو متری در تمامی ابعاد خود می باشند. این گونه نانو کامپوزیت های پلیمری، از روش های ژل شدن و پلیمریزاسیون سطحی بدست می آیند.

1-1-1        فرآیند ساخت

نانوکامپوزیت­های پلیمری نانو لوله های کربنی به سه روش اصلی محلولی، پلیمریزاسیون درجا و اختلاط مذاب تهیه می شوند. در زیر اختصار ای از این روش ها آورده شده می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
 

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

مطالعه رفتار فیزیکی و مکانیکی نانو کامپوزیت های تهیه شده بر پایه الاستومر پلی الفینی و نانو لوله های کربنی تک دیواره

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

مطالعه رفتار فیزیکی و مکانیکی نانو کامپوزیت های تهیه شده بر پایه الاستومر پلی الفینی و نانو لوله های کربنی تک دیواره

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه