تکه ای از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
 

 شكل ‏1‌.‌‌1 رفتاركلي مهاربندمعمولي و مهاربندBRB تحت بارگذاري چرخه‌اي

  • قطعه الاستيك محصور شده: اين قطعه معمولا داراي مساحت بزرگتري نسبت به هسته مركزي مي‌باشد تا از پاسخ الاستيك آن اطمينان حاصل گردد. اين امر مي‌تواند با عريض كردن هسته فولادي ميسر گردد. همچنين براي افزايش مساحت بهره گیری از سخت‌كننده جوش شده به هسته فولادي بلامانع می باشد. اين قسمت در بعضي از مهاربندهاي كمانش‌ناپذير وجود ندارد.
  • قطعه الاستيك محصور نشده: اين قطعه ادامه قطعه الاستيك محصور شده مي‌باشد كه مهاربند را به اتصال صفحه اتصال ( گاست پليت) وصل مي‌كند. در طراحي اين قطعه بايد به كمانش موضعي آن و تسهيل نصب و جدا كردن اين مهاربند توجه گردد.
  • مصالح جداكننده و انبساطي: مصالح لغزنده‌اي كه به گونه موثري انتقال برش بين هسته فولادي و ملات را حذف كنند و يا به حداقل برسانند. موادي مثل لاستيك، پلي اتيلن، روغن سيليكون، نوار ماستيك و …… مانند اين مواردند.

1‌.1‌     اهداف و دامنه پژوهش

بررسي و مرور مقالات و گزارش ها نشان مي‌دهد، مهاربندهاي كمانش‌ناپذير اکثرا به شكل‌هاي قطري و شورون مورد بهره گیری قرار مي‌گيرند. در نتیجه مطالعات بسيار وسيعي روي آنها شده‌می باشد. در فصل دوم بخشي از اين مطالعات بيان مي‌گردد. در پژوهش حاظر ايده‌اي براي طراحي مهاربند كمانش‌ناپذير به شكل ضربدري با بهره گیری از صحفه صلب در وسط اتصال اجزای مهاربند و مقايسه رفتار مهاربند قطري با آن بيان مي‌گردد. براي مدل‌سازي از نرم افزار اجزاي محدود آباكوس (ABAQUS) بهره گیری شده. در فصل سوم مدل آزمايشگاهي مطالعه شده براي صحت‌سنجي نرم‌افزار، در فصل چهارم طراحي مدل ضربدري و قطري،  فصل پنجم بحث و مطالعه و فصل ششم نتیجه‌گیری و پيشنهادها مطرح مي‌گردد.

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

مطالعه رفتار مهاربندهای کمانش تاب ضربدري شكل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

مطالعه رفتار مهاربندهای کمانش تاب ضربدري شكل

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: