عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :

مطالعه ارتباط توسعه اقتصادی و بازده سرمایه گذاری بنگاه‌ها

تکه ای از متن پایان نامه :

فرآيند سرمايه گذاري با بهره گیری از منبع آن يعني پس اندازها آغاز مي‌گردد . بسياري از اقتصاددان ها عقیده دارند که ويژگي کشورهاي در حال توسعه کمبود پس انداز می باشد . در اين صورت اگر پس انداز افزايش يابد، سرمايه گذاري افزايش يافته و رشد اقتصادي محقق مي گردد. در کشورهاي در حال توسعه قسمت نسبتا زیادی پس انداز به صورت نقد و به شکل سکه و شمش طلا و جواهرات و ارز در بانک ها می باشد. اندوختن طلا به علت ترس و پيش بيني تنزل ارزش ساير اندوخت هها به صورت عادت در کشورهاي در حال توسعه هست(نصر اصفهاني).

 

 

 

3-1 مقدمه

هدف تمام علوم، شناخت و درک دنياي پيرامون ما می باشد. به مقصود آگاهي از مسايل و معضلات دنياي اجتماعي، روش­هاي علمي، تغييرات قابل ملاحظه‌اي پيدا کرده‌اند. اين روندها و حرکت‌ها سبب شده می باشد که براي بررسي رشته‌هاي مختلف بشري، از روش علمي بهره گیری گردد (ايران نژاد پاريزي، 1378 : 12). مانند ويژگي­هاي مطالعة علمي که هدفش حقيقت‌يابي می باشد بهره گیری از يک روش تحقيق مناسب مي‌باشد و انتخاب روش تحقيق مناسب، به هدف­ها، ماهيت و موضوع مورد تحقيق و امکانات اجرايي بستگي دارد و هدف از تحقيق دسترسي دقيق و آسان به پاسخ پرسش‌هاي تحقيق می باشد (خاکي ، 1379 : 22).  در نتيجه، تحقيق را مي توان تلاشي منظم و سازمان يافته براي بررسي مساله اي خاص كه به يك راه حل نياز دارد توصيف كرد و شامل گامهايي می باشد كه طراحي و پيگيري مي شوند تا پاسخ‌هايي براي مساله مورد علاقه ما در محيط كاري بدست آيد (سكاران، 1384 : 40).

 تحقيق را به دو مقصود انجام مي‌دهند. نخست حل مشكلاتي كه در حال حاضر در محل كار هست و دوم، افزودن به مجموعه‌ دانش بشري در زمينه خاصي كه مورد علاقه‌ محقق می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه