تکه ای از متن پایان نامه :

  

1‌.1‌   اختصاریOBF معرفی شده مربوط به مدلهای بررسي ورق‌هاي اتصال در مهاربند‌هاي كمانش‌ناپذير

این نوع مهاربندها هم در کشش و هم در فشار تسلیم می شوند. لیکن اتصالات آنها تحت فشار قبل از آنکه به حد تسلیم برسند، کمانش می‌کنند. برای جلوگیری از کمانش زودرس و افزایش ظرفیت اتصالات در برابر نیروی فشاری مهاربند به مطالعه رفتار یک قاب یک دهانه – یک طبقه با مهاربند کمانش ناپذیر  به روش المان محدود پرداخته شده‌می باشد. در این مطالعه آفایان chung-che chou و pei-jin chen [35]. در تایوان و در ادامه مطالعات آن ها آفایان جلال اکبری[1] وعبدالرحیم حسنوند[2] در ایران به مطالعه عملکرد ورق اتصال مهاربند کمانش ناپذیر پرداخته‌اند[36].

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

آغاز نتایج عددی با داده‌های آزمایشگاهی اعتبار سنجی شده‌اند و سپس مطالعات پارامتری روی آن  انجام گرفته‌می باشد. برای اعتبار سنجی نتایج و مطالعات پارامتری، از نرم‌افزار المان محدود ABAQUS با در نظر گرفتن مصالح بکار رفته در قاب بهره گیری شده‌می باشد. در ادامه با افزایش ضخامت ورق و هسته مهاربند و افزودن سخت‌کننده ها به لبه آزاد ورق و همچنین بهره گیری از جفت ورق بجای ورق تکی ظرفیت فشاری ورق تا حد قابل قبولی افزایش می‌یابد. تحلیل به کار رفته در مدل به صورت تحلیل بار افزون)Pushover) غیر خطی می‌باشد.

مهاربند BRB به عنوان سیستم مهاربندی که وظیفه تحمل بارهای جانبی ناشی از زلزله بر عهده دارد. هسته فولادی این مهاربند و بتن اطراف آن باعث می گردد، که مهاربند هم در کشش و هم در فشار تسلیم گردد، این رفتار مهاربندها سبب می گردد که علاو ه بر تحمل بارهای رفت و برگشتی زیاد ناشی از زلزله، همچنین باعث ناچیز شدن نیرو نامتعادل در وسط دهانه قاب می گردد.

براساس نظریه تورنتن این ناحیه از ورق  همانند یک ستون لاغر می باشد، که برای تعیین نیروی کششی و  فشاری آن بترتیب دو ارتباط (9.2) و (10.2) را پیشنهاد کرده‌می باشد.

ارتباط نیروی فشار ورق مطابق فرمول کمانش ستون می‌باشد.

[1] استادیار مهندسی عمران، دانشگاه ملایر، دانشکده مهندسی عمران و معماری

[2] کارشناسی ارشد عمران – سازه

 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

مطالعه رفتار مهاربندهای کمانش تاب ضربدري شكل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

مطالعه رفتار مهاربندهای کمانش تاب ضربدري شكل

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: