تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

شکل ‏1‑4: ارتباط بین درصد بلورینگی ترکیب درصد شیمیایی در کوپلیمرهای پلی اتیلن– اکتن ]8[.

در مطالعه دیگر، کوپلیمرهایی از اتیلن- اکتن که شامل 5% و 8% مولی اکتن بوده اند مورد تحلیل قرار گرفته اند. یافته ها حاکی از آن می باشد که تحت فشار قرار دادن مواد در دمای محیط و فشار370 مگا پاسکال[1]، سبب افزایش فاز آمورف گشته و فاز بلوری ارتورومبیک شکسته می گردد. هنگامی که مواد از  190 و در فشار 370 مگا پاسکال سرد شوند، تبلور در دمای  163 به صورت فاز ارتورومبیک آغاز شده و با ادامه فرایند سرد شدن در 70 ساختمان به صورت ناگهانی متراکم شده که نشان از وجود دو فاز بلوری ارتورومبیک و میزان کمی ساختار هگزاگونال می باشد ]9[.

 

1-1-1        کاربردها

مانند کاربرد های این ماده پلیمری می توان به بهره گیری از آن ها در ساخت کف پوش ها، واشر ها، درزگیر ها، اسفنج ها، پوشش کابل ها و نیز صنعت خودرو سازی تصریح نمود ]4[.

1-2        نانوذرات کربنی [2]

1-2-1        نانو کلمه یونانی می باشد که معادل لاتین این کلمه دوارف[3] می باشد که به معنی کوتوله وقدکوتاه می باشد. علم نانو به مطالعه اصول اولیه مولکول­ها وساختارهایی که حداقل در یکی از  ابعاد بین 1 تا 100 نانومتر باشد، می­پردازد. ویژگی خاص فولرین

نوعی دیگر از آرایش اتم کربن که به شکل توپ فوتبال می باشد را فولرین گویند. پایه فولرین صفحات موجود در گرافیت می باشد ]12[. با این تفاوت که در گرافن شش ضلعی منظم هست اما در فولرین شش ضلعی و پنج ضلعی منظم وجود داشته و این ساختار پنج ضلعی شکل آن را به صورت توپ در می آورد ]13[. معروف­ترین و پایدارترین نوع فولرین  C60 می باشد، که به آن باکی بال[4] گفته می­گردد. فولرین تحمل فشار 3000 اتمسفر[5] را دارد و مولکول­های فولرین توسط نیروهای ضعیف واندروالسی به هم می­چسبند. در شکل ‏1‑7 تصویر یک فولرین آورده شده می باشد.

1 MPa

1 Carbon nano tubes

2 Dwarf

[4] Buckyball

2 Atm

 

 
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

مطالعه رفتار فیزیکی و مکانیکی نانو کامپوزیت های تهیه شده بر پایه الاستومر پلی الفینی و نانو لوله های کربنی تک دیواره

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

مطالعه رفتار فیزیکی و مکانیکی نانو کامپوزیت های تهیه شده بر پایه الاستومر پلی الفینی و نانو لوله های کربنی تک دیواره

 از لینک پایین صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه